S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

VİZE İŞLEMLERİNE DAİR SIKÇA SORULAN SORULAR

Vize başvurum ne kadar sürede sonuçlanır?

Vize başvurunuzun onay süreci seyahat amacınıza, seyahat sürenize, destekleyici evraklarınıza göre değişmekte olup onay süreci elçiliğin ya da konsolosluğun yoğunluk durumuna bağlıdır. Konsolosluk/büyükelçilik tarafınızdan ek evrak talep edebilir ya da eksik evraklarınız varsa bunları tamamlamanızı isteyebilir ve bu durumda vize sonuçlanma süreniz uzayabilir.

Vize başvurum kesin onaylanır mı?

Başvurunuzun kesin olarak onaylanıp onaylanmayacağına karar verme yetkisi konsolosluğa aittir. Ancak önceden aldığınız vizeler, mali durumunuzun yeterli olması ve evraklarınızın eksiksiz olması vize kararını olumlu yönde etkileyen faktörlerdir.

ABD Büyükelçiliği nerede?

ABD Büyükelçiği, Ankara’da Atatürk Bulvarı 110 numaradadır. Vize başvuru sahipleri konsolosluğa Paris Caddesi üzerindeki 4. Kapı’dan giriş yapabilirler.

ABD Vizesi için nereye başvuru yapmam gerekiyor?

ABD vizesi için öncelikle DS160 formunu doldurup, ardından ödeme yapıp randevu alma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

ABD Turistik vize başvurusunda red aldım. Bir daha başvuru yapabilir miyim?

Evet, görüşme esnasında vize reddi nedeni size açıklanmıştır. Eksik evrak veya konsolosluk tarafından belirlenmiş olan benzeri koşulları tamamlayarak tekrardan başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize Başvurumun reddedilmesi durumunda, ödediğim vize başvuru ücretini geri alabilir miyim?

Hayır. Başvuru ücreti iade edilmez.

Soyadım evlilik nedeniyle değişti. Eski pasaportumda kızlık soyadım ile vizem var.Yeni bir vizeye basvurmalı mıyım?

Hayır.  Evlilik cüzdanı  ile birlikte geçerli vizenizin bulunduğu eski ve yeni pasaportunuzu taşıyarak yurtdışına seyahat edebilirsiniz.

Pasaportumda bulunan mevcut vizenin geçerlilik süresi nedir?

Vizenizi, sağ alt köşesinde bulunan son geçerlilik tarihine kadar (expiration ya da expiry date), yurtdışına girişlerinizde kullanabilirsiniz.

© Copyright 2016 - Visa Assist Vize Danışmanlık